خانه / اخبار شهرستان / پیشرفت و توسعه جامعه در سایه ترویج فرهنگ مطالعه

پیشرفت و توسعه جامعه در سایه ترویج فرهنگ مطالعه

معاون فرماندار ابهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی  شهرستان ابهر عنوان کردند ؛ پیشرفت و توسعه جامعه در سایه ترویج فرهنگ مطالعه محقق می گردد .

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر ، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر با اشاره به فرا رسیدن ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: علی‌رغم همه سنگ‌اندازی‌ها، کشور با رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری و حضور همیشگی مردم در صحنه و تبعیت  از ولایت‌فقیه به سرعت در مسیر توسعه حرکت می‌کند .

ایشان با اشاره به اینکه همزمان با پیروزی انقلاب ۴۰۰ برنامه مختلف در کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود، عنوان کرد: از مهم‌ترین این برنامه‌ها می‌توان به عضویت رایگان چهل ساله‌ها در کتابخانه‌های عمومی استان، بیان ۴۰ عملکرد برجسته نهاد، برگزاری نشست هم‌اندیشی ریشه‌های انقلاب در همه کتابخانه‌ها، برگزاری برنامه نقاشی، خاطره‌نویسی و کتاب‌خوانی در همه کتابخانه‌ها، تجهیز ۴۰ کتابخانه استان و برگزاری پویش کتاب خوان مجازی ویژه انقلاب اسلامی اشاره کرد . .

نیک‌بخش، از کلنگ‌زنی یک کتابخانه در شهرستان زنجان خبر داد و تصریح کرد: ۱۰ باب کتابخانه نیز در سطح استان در حال احداث است که امیدواریم با بهره‌برداری از آن‌ها به افق تعیین شده در سال ۱۴۰۴ برسیم .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با تاکید بر اینکه مردم انتظار دارند هر مسئول به سهم خود منشأ خدمات ارزنده باشد، اظهار کرد: امیدواری نیاز امروز جامعه است .

 

معاون فرماندار ابهر با تأکید بر اینکه باید توجه داشت کارهایی که انجام می‌شود با مطالعه و برنامه‌ریزی دقیق همراه باشد، اظهار کرد: کتابخانه مرکزی ابهر در جوار آرامستان کلنگ‌زنی شده بود اما بیش از ۶ سال به علت جانمایی اشتباه احداث نشد.

علی محمدیان با تاکید بر اینکه  شهرستان ابهر از ظرفیت بالایی برای پیشرفت و توسعه در سایه ترویج فرهنگ مطالعه دارد، به نقش  آموزش و پرورش به عنوان متولی آگاهی و موتور محرک کشور در راستای آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان اشاره و  امور کتابخانه ها را  پشتیبان این نهاد دانستند         .

در ادامه این جلسه، مهندس ذوالقدریها شهردار ابهر نیز با بیان اینکه ،داشتن دغدغه فرهنگی لازمه موفقیت درحوزه کتاب وکتابخوانی دانست گفت بایددرحوزه های مختلف به افرادونیروهای متخصص ان رجوع کرد.مهندس ذوالقدریهابااشاره به نقش برجسته کتاب وکتابخوانی درتوسعه پایدارجوامع ،خواستاربرقراری بالاترین سطح همکاری دوجانبه باکتابخانه های عمومی در راستای اعتلای فرهنگ کتابخوانی درسطح استان وشهرستان شد..شهردارابهربااشاره به اینکه بایدازابزارهاوفضاهای نوین دنیای امروزبرای انس مردم باکتاب به منظورداشتن جامعه ای آرام تروزیباتراستفاده کنیم خاطرنشان نمودکتابخانه پایگاهی است که باگردآوری ،سازماندهی ونگهداری دانش بزرگان ،امکان رشداندیشه ،شکوفایی استعدادوباروری ذهن انسان هارافراهم می کند.

شهردار ابهر با اشاره به اینکه زمین کتابخانه‌های مرکزی ابهر با همکاری شهرداری تأمین شده است، ادامه داد: یک باب کتابخانه دیگر نیز در منطقه حسین‌آباد ابهر از محل اعتبارات بازآفرینی شهری  در حال احداث است که در حال حاضر حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورت تأمین اعتبار سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید .

مهندس ذوالقدریها در پایان ازآمادگی کامل شهرداری ابهر برای توسعه همه جانبه با اداره کتابخانه های شهرستان خبردادوگفت یاری به کتابخانه های عمومی یاری به ارتقای دانایی وفرزانگی جامعه است

.
در ادامه این جلسه، بختیاری رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر ،با اشاره  به برگزاری ۱۲۲ برنامه ویژه گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر در ایام ا… دهه فجر انقلاب اسلامی ، اظهار کرد به  برکت انقلاب اسلامی، در حال حاضر دارای ۱۲ باب کتابخانه عمومی در شهرستان ابهر وجود دارد ، که  قبل از انقلاب یک باب کتابخانه عمومی در شهرستان ابهر در مکان استیجاری ارائه خدمات می کرد .

وی با اشاره به اینکه زیربنای کتابخانه‌های عمومی ابهر در حال حاضر چهار هزار متر است، بیان کرد: همچنین بیش از ۲۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های شهرستان ابهر برای ۱۱ هزار عضو وجود دارد .

این مسئول با اشاره به آخرین وضعیت پروژه کتابخانه مرکزی و استاندارد و درجه یک ابهر، ادامه داد: کتابخانه مرکزی ابهر در زمینی به مساحت ۱۶۳۷ مترمربع در سه طبقه با متراژ ۲۲۰۰ مترمربع در هفته دولت امسال کلنگ‌زنی و در مرحله اجرای پروژه می باشد .

بختیاری در پایان جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان ، معاونت فرمانداری ، بخشدار ، شهرداران ابهر ، هیدج و صائین ، اعضاء انجمن کتابخانه ها ، خبرنگاران و اصحاب محترم رسانه ، خیرین و حامیان کتابخانه های عمومی ، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا و از حضور ارزشمند مدیر کل کتابخانه های استان در جلسات انجمن قدردانی کردند .