خانه / اخبار شهرستان / پیام فرماندار شهرستان ابهر به طرح «کتابخانه گردی »

پیام فرماندار شهرستان ابهر به طرح «کتابخانه گردی »

فرماندار شهرستان ابهر طی پیامی از مردم فرهنگ مدار و مسئولین شهرستان برای مشارکت در طرح «کتابخانه گردی » به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی دعوت نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر  طرح «کتابخانه گردی» به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی روز شنبه ۱۸ اسفند ماه سال جاری با حضور مسئولین فرهنگی در کتابخانه عمومی سراسر کشور برگزار میگردد در شهرستان ابهر نیز کتابخانه عمومی وحدت ( خ شهید بهشتی ، میدان توحید ) میزبان این طرح فرهنگی می باشد .

علی حیدری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر پیامی به شرح زیر صادر نمود :

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«اگر در صدد هم افزایی آحاد خودمان ، از لحاظ فکر و تجربه و ذوق و هنر هستیم ، بایستی ارتباط خودمان را با کتاب بیشتر کنیم . »

مقام معظم رهبری( مدّظله العالی)

کتاب زیربنای تمدن بشری است ، بویژه در عصر حاضر که روزگار دانش و تعقل و فرهنگ و تکنولوژی است ، کتاب از بهترین وسایل ارتباط و تفاهم به شمار می رود .در خصوص ارزش ، جایگاه  و اهمیت کتاب و کتابخوانی همین بس که معجزه دینمان اسلام کتاب آسمانی قرآن است و اولین آیاتی که بر  نبی مکّرم اسلام نازل شده  با امر به خواندن و  قلم شروع می شود . (اقرا باسم ربّک الّذی )

 

به منظور انس بیشتر مردم و مسئولان با کتابخانه‌ها ، هم‌زمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی از همه مردم و مسئولان دعوت می‌کنیم ، با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی در شهرها و روستاهای شهرستان و شرکت در «طرح ملی کتابخانه گردی» از نزدیک ، با  طرح ها و خدمات این مکان فرهنگی آشنا شده و با عضویت در کتابخانه‌ها و حمایت از آن‌ها در سازندگی کشور سربلندمان و سرعت‌بخشی به روند پیشرفت کشور و تحقق عدالت فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخانه‌ها ،مؤثر باشیم.                                                                                     .

امید است با مشارکت و هم افزایی اعضاء محترم شورای اداری ، گام‌های موثری در مسیر دست یابی به اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ترویج فرهنگ متعالی کتابخوانی در جامعه برداشته شود .                                                                   .
در پایان با تبریک فرا رسیدن سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی  به کتابداران، کتاب دوستان و کتابخوانان گرامی، اعلام می‌دارم، در روز شنبه ۱۸ اسفندماه، کتابخانه‌های عمومی ، در انتظار دیدار مردم فرهنگ‌  مدار و مسئولان بلندهمّت بوده و امیدواریم با بنای میثاقی پایدار، رونق کتابخانه‌ها و کتابخوانی را در ایران سرافراز به شاخصی در خور مردم عزّتمند ایران اسلامی برسانیم.           ان‌شاءالله

                                                                                   علی حیدری

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر