خانه / اخبار شهرستان / جذب ۳۹۰۰ نسخه کتاب اهدایی از کتابخانه ملی توسط کتابخانه حکیم هیدجی و شهید مطهری

جذب ۳۹۰۰ نسخه کتاب اهدایی از کتابخانه ملی توسط کتابخانه حکیم هیدجی و شهید مطهری

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر به همت مسئول محترم کتابخانه عمومی حکیم هیدجی ۱۵۰۰ نسخه کتاب توسط کتابخانه ملی به این کتابخانه اهدا گردید

از آنجایی که یکی از رسالت های اصلی کتابخانه های عمومی ، تامین نیازهای مطالعاتی مراجعین می باشد . لذا با نگاه رویکردی به همین موضوع  و با توجه به کمبود منابع جدید در کتابخانه های عمومی، کتابخانه عمومی حکیم هیدجی  طی مکاتبات انجام داده شده با کتابخانه ملی  و رایزنی های انجام داده شده با واحد مبادله و اهدای کتابخانه ملی توانست در مورخه ۱۶/۴/۹۹ تعداد ۲۲ کارتن کتاب (  ۱۵۰۰  عنوان  )  به صورت اهدایی  در موضوعات مختلف برای کتابخانه هیدج تهیه نماید . در این برنامه کتابداران کتابخانه عمومی حکیم هیدجی با حضور در  واحد اهدای کتابخانه ملی اقدام به انتخاب کتـاب در موضوعات مختلف برای کتابخانه نمودند  .

۲۴۰۰ عنوان کتاب به کتابخانه‌ عمومی شهیدمطهری ابهر اهدا شد
محمدولی جعفری، مسئول کتابخانه عمومی شهیدمطهری از اهدای ۲۴۰۰ عنوان کتاب از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور به کتابخانه عمومی شهرستان ابهر خبر داد و گفت: با توجه به کمبود منابع جدید در کتابخانه های عمومی، طی مکاتبه و رایزنی با واحد مبادله و اهدای کتابخانه ملی، توانستیم تعداد ۲۴۰۰ عنوان کتاب را به صورت اهدایی برای کتابخانه شهیدمطهری جذب کنیم.
همچنین، به منظور تأمین منابع کودک کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، از ابتدای سال جاری تعداد ۷ هزار جلد کتاب کودک به ارزش یک میلیارد و سیصد میلیون ریال، در قالب طرح «شمیم دانایی» برای کتابخانه‌های عمومی استان زنجان خریداری شد.
با توجه به اینکه کودکان، آینده‌سازان کشور هستند و نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در میان آن ها زمینه تربیت نسلی کتابخوان و کتاب‌دوست را فراهم خواهد آورد، سیاست اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان در سال های اخیر توجه ویژه به این گروه سنی بوده است؛ بر همین مبنا از ابتدای سال جاری گزینش و انتخاب منابع کودک متناسب با نیازهای اعضای کتابخانه‌ها صورت گرفت و از ناشران مطرح کشور، برای ۸۰ باب کتابخانه، کتاب های کودک خریداری شد.
گفتنی است، مرحله نخست طرح «خرید و ارسال کتاب به کتابخانه های عمومی زنجان» با عنوان «شمیم دانایی»، با خرید ۶ هزار نسخه کتاب به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان بر اساس نظرات اعضا و کتابداران انجام شد.