خانه / اخبار شهرستان / دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس

با هدف بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با هدف بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی با حجت الاسلام دکتر حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر ، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان به همراه عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ابهر با حجت الاسلام دکتر حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی دیدار و در زمینه مشکلات و مسائل کتابخانه های عمومی گفتگو کرد.
حجت الاسلام دکتر حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در این نشست بر ضرورت حمایت از وضعیت معیشتی کتابداران تاکید و ابراز امیدواری کرد با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اصلاح شود تا شاهد فعالیت بهتر کتابخانه های عمومی و ترویج بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه باشیم.
وی گفت: در آینده ای نزدیک با همراهی سایر نمایندگان استان با دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور دیدار می کنیم تا راهکارهای اساسی برای حل مشکلات این نهاد فرهنگی و کتابداران مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
امیرعلی نیک بخش در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه قانون کتابخانه های عمومی، گفت: در سال ۱۳۸۲ نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان نهاد عمومی غیردولتی تشکیل و مقرر شد هزینه های آن از طریق کمک‌های دولتی و نیم درصد درآمد شهرداری‌ها تأمین شود؛ متأسفانه در بحث قانونگذاری این نهاد فرهنگی به برخی موارد توجه نشد و قانون مصوب نواقصی دارد که کار توسعه و پیشرفت کتابخانه های عمومی را با مشکل روبه رو کرده است.
نیکبخش همچنین به تکمیل و افتتاح پروژه های عمرانی استان از جمله کتابخانه مرکزی شهرستان ابهر اشاره کرد و خواستار پیگیری و حمایت نمایندگان مجلس شد. وی همچنین گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی استان به ویژه در ایام تعطیلی کتابخانه ها به دلیل شیوع کرونا ارائه کرد.