خانه / اخبار شهرستان / مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «آن بیست و سه نفر» در زنجان برگزار می شود

مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «آن بیست و سه نفر» در زنجان برگزار می شود

به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی؛مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «آن بیست و سه نفر» در زنجان برگزار می شودبه مناسبت گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «آن بیست و سه نفر» توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان به صورت آنلاین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر، به مناسبت گرامیداشت سی‌اُمین سالگرد ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «آن بیست و سه نفر» توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان به صورت آنلاین برگزار می شود.
شرکت در این مسابقه برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های آزاد است. مسابقه به صورت آنلاین از طریق سامانه مسابقات کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir  برگزار می شود.
زمان ثبت نام و شرکت در این مسابقه از ۲۶ مرداد همزمان با ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی آغاز شده و به مدت ۶ مهرماه، برابر با چهلمین  سالگرد هفته دفاع مقدس ادامه خواهد داشت.  در نهایت به ۳۰ نفر از برندگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
گفتنی است، کتاب «آن بیست و سه نفر» روایتی است از ۲۳ نوجوان رزمنده اسیر ایرانی که اکثراً از تیپ «ثارالله» کرمان بودند. این رزمندگان در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۶۱ در مرحله مقدماتی عملیات «بیت‌المقدس» به اسارت دشمن درآمدند. رژیم بعثی صدام پس از آگاهی از موضوع اسارت نوجوانان ایرانی و برای جبران شکست سنگین خود در «خرمشهر»، سعی می‌کند از این ماجرا سوءاستفاده و به نفع خود بهره‌برداری تبلیغاتی کند که دستور می‌دهد تا آن‌ها را از بقیه اسرا جدا کنند و به کاخ وی بیاورند.  کتاب «آن بیست و سه نفر» خاطرات خودنوشت احمد یوسف‌زاده یکی از این رزمندگان است که ماه‌های نخست اسارت را روایت می‌کند؛ این کتاب از سوی مقام معظم رهبری تقریظ شده است.