خانه / اخبار شهرستان / اهدای زمین برای ساخت کتابخانه عمومی در روستای قروه

اهدای زمین برای ساخت کتابخانه عمومی در روستای قروه

اهدای زمین برای ساخت کتابخانه عمومی در روستای قروه

مادر شهید مهدی صالحی در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه قطعه زمینی برای ساخت کتابخانه عمومی در روستای قروه اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر ، مادر شهید مهدی صالحی در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه، طی مراسمی قطعه زمینی برای ساخت کتابخانه عمومی در روستای قروه اهدا کرد. این مراسم با حضور محمدنجفی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی ابهر؛ عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر؛ ابوالفضل زمانی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ابهر، خانواده شهید، دهیار، اعضای شورای اسلامی، خیرین و معتمدین روستا انجام شد.
عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر، اظهار داشت: مادر شهید ایثارگر ۵۰۰ مترمربع زمین و علاوه بر آن مبلغ دویست و ده میلیون ریال نیز  جهت ساخت کتابخانه اهدا کرد.
بختیاری در ادامه افزود: احداث کتابخانه با همکاری خیّرین و اهالی روستای قروه، اعتبارات دهیاری و مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان انجام و به نام شهید والامقام مهدی صالحی نامگذاری می شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در روستای قروه یک باب کتابخانه عمومی فعال است که پس از احداث کتابخانه جدید، به این مکان انتقال می یابد.
گفتنی است، شهید مهدی صالحی دهم بهمن ماه سال ۱۳۴۶ در روستای قروه از توابع شهرستان ابهر دیده به جهان گشود و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان سرباز در جبهه حضور یافت و در ۱۵ تیرماه سال ۱۳۶۶ در فکه بر اثر انفجار مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر شهید مهدی صالحی در زادگاهش و در کنار سایر همرزمان شهیدش دفن شده است.