خانه / اخبار شهرستان / “روستای درسجین ، برگزیده هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران شد”

“روستای درسجین ، برگزیده هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران شد”

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر  ،آیین اختتامیه هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با حضور دکتر صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، نوری مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان، احمدخانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، نیکبخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان ، نجفی بخشدار مرکزی ابهر، صادقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر و بختیاری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر به صورت ویدئو کنفرانس در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار گردید.

در این جشنواره از خانم معصومه رجبی، مسئول طرح و کتابدار کتابخانه باقر العلوم روستای درسجین، (از توابع بخش مرکزی ابهر) تقدیر شد.

روستای درسجین به عنوان یکی از ١٠ روستای برگزیده هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم پایانی هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب که چهارشنبه بیستم اسفندماه به صورت مجازی برگزار شد؛ روستاهای برگزیده به این شرح معرفی شدند.

۱-روستای خورخوره از شهرستان مهاباد در آذربایجان غربی

۲-روستای برزنون از شهرستان نیشابور در خراسان رضوی

۳-روستای دشت از شهرستان گرمه درخراسان شمالی

۴-روستای درسجین از شهرستان ابهر در زنجان

۵-روستای وشنام دری از شهرستان چابهار در سیستان و بلوچستان

۶- روستای اکبرآباد از شهرستان پاسارگاد در فارس

۷- روستای محمدآباد ساقی از شهرستان انار در کرمان

۸- روستای بالاجاده خوب از شهرستان کردکوی در گلستان

۹- روستای بیشهبنه از شهرستان بهشهر در مازندران

۱۰- روستای ترکان – هرابرجان از شهرستان خاتم در یزد

به روستاهای برگزیده این برنامه تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال هدیه نقدی از سوی نهادها و سازمان‌های همکار در این جشنواره پرداخت خواهد شد.

در برگزاری این برنامه دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی اعم از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ،نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران ، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان مشارکت دارند.

هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران از شهریورماه امسال با اعلام فراخوان آن شروع به کارکرد. شیوع و گسترش بیماری کویید ۱۹ باعث شد برگزاری این برنامه با رویکرد توجه به فضای مجازی برگزار شود و علی‌رغم شیوع این بیماری امسال ۲۰۵۰ روستا و منطقه عشایری از سراسر کشور در این برنامه شرکت کردند که نسبت به سال گذشته از رشد ۴۰ درصدی برخوردار است.